2013 - 2014 Güz Dönemi Lisansüstü Öğrenci Alacak Programlar
 1. Mikrobiyoloji Yüksek Lisans Programı
  • Bu yüksek lisans programına başvurabilmek için; adayların lisans diplomasına sahip olması gerekir. Yurt dışından alınmış lisans diplomalarının denklikleri, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış olmalıdır. Programa Tıp Fakültesi; Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji, Kimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümleri; Tıbbi Biyolojik Bilimler; Eczacılık; Veterinerlik; Diş Hekimliği; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon; Beslenme ve Diyetetik; Hemşirelik; Biyokimya; Mühendislik Fakültesi Genetik Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği bölümleri lisans mezunları kabul edilir. Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümleri mezunu olmayan öğrenciler, programa kayıtlarından sonra programa başlamadan önce bilimsel hazırlık alırlar.
 2. Beslenme Yüksek Lisans Programı
  • Yüksek Lisans Programına başvurabilmek için; Biyoloji Lisans, Eczacılık Lisans, Gıda Mühendisliği Lisans, Hemşirelik Lisans, Kimya Lisans, Kimya Mühendisliği Lisans, Beslenme Ve Diyetetik Bölümü, Ziraat Mühendisliği Lisans ve Şifa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Eğitimi Başvuru Koşullarını yerine getirenler alınabilirler
 3. Beslenme Doktora Programı
  • Doktora Programına başvurabilmek için; Beslenme Yüksek lisans, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Lisans/Yüksek Lisans, Diş Hekimliği Lisans, Ev Ekonomisi Yüksek Lisans, Tıp Fakültesi Lisans, Veteriner Fakültesi Lisans ve Şifa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğine göre ve başvuru koşullarını yerine getirenler alınabilirler.
  • Biyoloji Lisans, Eczacılık Lisans, Gıda Mühendisliği Lisans, Hemşirelik Lisans, Kimya Lisans, Kimya Mühendisliği Lisans, Beslenme Ve Diyetetik Bölümü, Ziraat Mühendisliği Lisans mezunları  lisanstan doktora başvuru şartlarını yerine getiren adaylar alınabilirler.
 4. Tıbbi Biyoloji Ve Genetik Yüksek Lisans Programı
  • Bu yüksek lisans programına başvurabilmek için; adayların lisans diplomasına sahip olması gerekir. Yurt dışından alınmış lisans diplomalarının denklikleri, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış olmalıdır. Programa Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji, Kimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik; Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyolojik Bilimler; Eczacılık, Veterinerlik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyasyon, Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Biyokimya, Mühendislik Fakültesi Genetik Mühendisliği, Ziraat mühendisliği lisans mezunları kabul edilir. Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik ve Tıp Fakültesi mezunu olmayan öğrenciler, programa kayıtlarından sonra programa başlamadan önce bilimsel hazırlık alırlar.
 5. Fizyoterapi Ve Rehabilitasyasyon Yüksek Lisans Programı
  • Bu yüksek lisans programına başvurabilmek için; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu veya Fakültenin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinde lisans eğitimi görüp fizyoterapist unvanı almış olmak
 6. Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Yüksek Lisans Programı
  • Programa kabul edilmek için adayların Üniversitelerin Hemşirelik Fakülteleri, Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Hemşirelik Bölümleri, Sağlık Yüksek Okullarının Hemşirelik Bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmaları gerekir.
 7. Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Hemşireliği Yüksek Lisans Programı
  • Programa kabul edilmek için adayların  hemşirelik bölümü lisans mezunları kabul edilecektir
 8. Ağız Diş Ve Çene Radyolojisi Doktora Programı
  • Doktora Programına başvurabilmek için adayların Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak şartı aranır.
 9. Anatomi Doktora Programı
  • Doktora Programına başvurabilmek için adayların Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Şifa Üniversitesinin belirleyeceği fakültelerden ve Anatomi yüksek lisans mezunu olmak şartı aranır.
 10. Ortodonti Doktora Programı
  • Doktora Programına başvurabilmek için adayların Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak şartı aranır.

Not: Eğitim ücretleri öğrenci alım ilanında açıklanacaktır. Alım ilanları 08 - 22 Temmuz 2013 tarihlerinde olacaktır.